GP Bahrajnu zrušena, sezona začne v Austrálii

21. února 2011 v 17:42 | Jirka |  Novinky F1
Úvodní závod sezony 2011 - GP Bahrajnu - byl dnes oficiálně zrušen. Neuskuteční se i poslední testování, které se mělo konat 3. až 6. března. Organizátoři oznámili, že kvůli lokálním nepokojům ruší úvodní závod sezóny.

"Cítili jsme, že pro zemi bylo důležité zaměřit se na momentální problémy národního významu. Prioritou Bahrajnu je překonání tragédie, uklidnit rozdělení a najít společné pouto, které stmeluje tuto zemi, abychom světu v tom nejlepším připomněli, že Bahrajn je jako národ opět sjednocený," uvedl bahrajnský korunní princ Salman bin Hamad bin Isa Al-Chalífa.

Sezóna 2011 tak začne až 27. března v Austrálii, o dva týdny později, než bylo původně plánováno. O případném posunutí závodu na konec roku se diskutuje. O náhradě za zrušené testy již bylo rozhodnuto. Týmy se dohodly, že se testy uskuteční v Barceloně 8. až 11. března.

Bernie Ecclestone k prohlášení dodal: "Je to smutné, že Bahrajnu musí být zrušen, celému národu přejeme to nejlepší na cestě k zotavení země. Těšíme se, že v Bahrajnu budeme brzy zpátky."


(zdroj: f1news.cz, motorsport-magazin.com)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama